PROJEKT  INDYWIDULANY  CZY  TYPOWY  Z  KATALOGU ?

 

Podjęcie decyzji o budowie domu to pierwszy krok w procesie realizacji inwestycji budowlanej. Drugi to wybór projektu: indywidualnego lub typowego z katalogu.

‘’Typówki’’ zachęcają swoją ceną. Można mieć projekt za cenę ok. 3 tyś. złotych. To kuszące. Do tego dochodzą koszty adaptacji, około 7 tyś. zł. Całość zamyka się w przedziale 10 tyś. zł. Projekt indywidualny, skrojony na miarę jest co najmniej 2 razy droższy.  Czy warto ?

Każda działka jest niepowtarzalna, każda rodzina jest wyjątkowa i funkcjonuje w swój własny sposób. Architekt wydobędzie z działki wszelkie walory, dostosuje dom do stron świata, otworzy się na atrakcyjny widok. Funkcje w domu będą tak ułożone by maksymalnie dostosować się do potrzeb użytkownika. Zaprojektowałyśmy już kilkadziesiąt domów i każdy jest zupełnie inny- skrojony na miarę. 

Spacerując brzegiem jeziora możemy zaobserwować domy, które od strony atrakcyjnego, wyjątkowego widoku mają wejścia do domu i bramy garażowe, ewentualnie okienko od toalety lub kuchni, Można też natrafić na budynek, który swoją architekturą zupełnie nie nawiązuje do otoczenia, czym wprowadza ogólny chaos i nieład.  Inwestując w projekt indywidualny zyskujemy dobrze zaprojektowany dom dostosowany do nas, naszej działki i otoczenia. Dom na kolejne długie lata naszego życia. Cieszmy się i żyjmy w tym domu, bez marudzenia , że ‘’mogliśmy to zrobić inaczej’’. Koszt projektu indywidualnego w stosunku do kosztu całej inwestycji nie jest wysoki, natomiast korzyści jakie możemy uzyskać z dobrze dopasowanego domu są nieporównywalnie duże.

Kanapę możemy wymienić, ściany przemalować, kiedy się znudzą, ale domu nie przestawimy, nie rozciągniemy i nie zmienimy rozkładu pomieszczeń.

Autor.: Agnieszka Mogielnicka